Haberler / SULTAN KASR-I HIZMETE GİRDİ


SULTAN KASR-I HIZMETE GİRDİ

Tarihi: 29-05-2015 06:32

İslami duyarlılığa sahip camianın, toplantı, nikâh, mevlit ve konferans gibi etkinliklerinde yaşadığı mekân sıkıntısına çözüm bulmak amacıyla Önaydın Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aydın tarafından Sultangazi’de yaptırılan ve bin 200 kişi kapasiteli Sultan Kasrı, seçkin davetlilerin katıldığı bir törenle hizmete açıldı.

Açılışa; Albayrak Holding CEO’su ve AK Parti MKYK üyesi Doç. Dr. Ömer Bolat, gazeteci yazar Sami Özey, ASDER Onursal Başkanı Adnan Tanrıverdi başta olmak üzere, birçok seçkin isim katıldı. Doç. Dr. Ömer Bolat, İslami hassasiyetle yola çıkarak, sultanlara yakışır bir tesisi inşa eden Mehmet Aydın’ı tebrik etti.

“OTELLERDEN YÜZDE YETMİŞBEŞ UCUZ HİZMET VERİYORUZ”

MÜSİAD Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Önaydın Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aydın, Sultan Kasrı’nı kurmaya üç yıl önce karar verdiklerini belirterek, “300, 500 ve bin kişilik firmalar özellikle çalışanlarına eğitimler veriyorlar. Bu eğitimler de bu tarz büyük yerlerde veriliyor ve İstanbul’da böyle yerlerin pek olmadığına kanaat getirdik. Bu insanlar otellere gidiyorlar. Oteller de firma yetkililerinin bütçelerini ciddi anlamda sıkıyor. Biz bunun karşısında ‘Neler yapabiliriz, bu firmaların karşısına nasıl çıkabiliriz’ diye düşündük. Hesaplamalarımızı yaptık, otel fiyatlarından yüzde 75, restoran fiyatlarından yüzde 50 aşağıya hizmet sunabiliriz dedik. Bunun yanında mütedeyyin kesimler için düğün salonu anlamında sıkıntılar olduğunu fark ettik. Neticede bu tesisi hayata geçirdik” dedi. 

Aydın, Sultan Kasrı’nın bin 200 kişi kapasiteli olduğunu hatırlatarak, “Yemeklerimiz de tamamen kendi mutfağımızda gurme olarak hazırlanıyor ve her şeyin birinci sınıf olmasına özen gösteriyoruz ve yüzde 70 oranında ucuz olduğumuzu iddia ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

Aydın, “Sultan Kasrı”nın, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 14 kilometre, Atatürk Havaalanı’na 21 kilometre, otobanın dibinde bir mekân olduğunu sözlerine ekledi.